Pożyczki udzielane przez Internet stały się popularną formą zdobywania pieniędzy. Dziś możemy korzystać nie tylko z pożyczek krótkoterminowych, ale również długoterminowych. Pieniądze zwracane są wtedy w dogodnych ratach. Nie są wtedy aż tak dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Spokojnie możemy gromadzić pieniądze, które są potrzebne na spłatę kolejnego zobowiązania. W odróżnieniu od chwilówek, pożyczki online na raty udzielane są na dłużej niż 30 dni. Można zaciągnąć zobowiązanie, które będzie spłacało się nawet przez kilka miesięcy. Do ostatecznej sumy całej pożyczki należy jednak doliczyć prowizję, opłatę przygotowawczą, a także szereg dodatkowych opłat, jakie znajdują się w standardowym wymiarze firmy pożyczkowej.

Na jakich warunkach udzielane są pożyczki online na raty?

W przypadku udzielania pożyczki online na raty, firmy pożyczkowe bardzo często sprawdzają historię kredytową swoich klientów. Najkorzystniej sytuacja wygląda wtedy, gdy klient ma stały dochód, ponieważ wtedy staje się bardziej wiarygodny dla firmy pożyczkowej. Jest ona skora udzielić mu zobowiązania na znacznie wyższą kwotę. Oczywiście dostępne są także pożyczki online na raty bez zaświadczeń, gdzie firmy pożyczkowej nie interesuje źródło dochodu klienta oraz ile pieniędzy ma do dyspozycji. We wszystkich przypadkach wniosek o pożyczki online na raty należy wypełnić za pośrednictwem strony internetowej, w dowolnym miejscu oraz czasie.

Podstawą ubiegania się o pożyczki online na raty jest posiadanie polskiego obywatelstwa, a także stałego adresu zameldowania. Trzeba mieć również indywidualne konto bankowe, które będzie na nasze nazwisko. Jest to potrzebne do celów weryfikacyjnych. Potrzebny będzie również oczywiście dowód osobisty, ponieważ osoba, której przyznawane są pożyczki online na raty musi być pełnoletnia. Konieczne będzie podanie danych, jakie znajdują się na dowodzie. Wiele firm pożyczkowych wymaga także podania numeru telefonu w celu kontaktu telefonicznego.

Pożyczka długoterminowa bez zaświadczeń

Najbardziej korzystne dla klientów firm pożyczkowych są pożyczki online na raty bez zaświadczeń. Firmy, które udzielają takiej pożyczki podkreślają, że najważniejszy jest dla nich klient oraz jego potrzeby. Oznacza to, że wiedzą, dlatego klient zgłosił się do nich po pomoc finansową – nie otrzymał jej w tradycyjnej instytucji bankowej, ze względu na brak stałych dochodów lub brak umowy o pracę. Firmy pożyczkowe wychodząc naprzeciw potrzebom klientów starają się udzielać pożyczki online na raty praktycznie każdemu, kto takiej formy finansowania potrzebuje. Wpływa to na większą przyznawalność pożyczek, ponieważ klient nie jest proszony o dostarczanie szeregu zaświadczeń. Nie jest także aż tak dokładnie weryfikowany.

Firmy pozabankowe zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami w nieco inny sposób. Przede wszystkim pożyczki online na raty są wysoko oprocentowane, dlatego w przypadku problemów ze spłatą, firma pożyczkowa otrzymuje rekompensatę finansową. Na pewno więc nie będzie stratna na udzieleniu pożyczki online na raty.