Pożyczanie pieniędzy nie jest niczym złym, ale zawsze powinno się je oddawać w wyznaczonym terminie. Jakiekolwiek zaległości mogą szybko stać się przyczyną poważnych kłopotów, które często kończą się umieszczeniem w rejestrze dłużników, takich jak Biuro Informacji Kredytowej. W pewnym sensie zamyka to drogę do uzyskania następnych kredytów, choć jest korzystne rozwiązanie, z jakiego w takiej sytuacji można skorzystać.

Pożyczki bez BIK dla zadłużonych

Są nim pożyczki pozabankowe, czyli popularne i powszechnie znane chwilówki, udzielane przez wiele firm z branży finansowej, których nowe biura powstają w każdym polskim mieście. Oferują one swoje produkty nawet dla osób mających problemy ze spłaceniem innych należności, nie uwzględniając w procesie decyzyjnym ich historii kredytowej.

Brak zaświadczeń wystarczy dowód

Największą zaletą charakteryzującą pożyczki bez bik, jest mała ilość formalności, które trzeba spełnić, aby je otrzymać. Większość pożyczkodawców znacznie je ograniczyła, nie wymagając od klientów praktycznie żadnych dokumentów poza dowodem osobistym lub paszportem. Wniosek można wypełnić osobiście w jednym z punktów obsługi lub online, korzystając ze strony internetowej. W obu przypadkach podaje się jedynie najważniejsze dane osobowe i nie trzeba dołączać żadnych zaświadczeń o zarobkach czy okresie zatrudnienia. Cała pożyczka jest też wyjątkowo łatwa do spłaty, a można ją rozłożyć na wygodne miesięczne lub nawet tygodniowe raty, których zbytnio nie odczujemy w domowym budżecie.