Ludzie coraz częściej decydują się wziąć pożyczkę. Niestety robi to też wielu oszustów. Dlatego firmy pożyczkowe szukają różnych metod, aby chronić siebie oraz klientów. Dlatego na rynku pojawiają coraz nowsze metody weryfikacji klientów. W ostatnich czasach bywają to bardzo nowoczesne rozwiązania.

Biometryczne metody weryfikacji tożsamości

Biometria to technologia oparta na unikalnych cechach, więc to może być doskonałe zabezpieczenie przed oszustami. Współcześnie stosuje się takie techniki, jak układ linii papilarnych, geometria dłoni, brzmienie głosu, obraz tęczówki oka oraz unikalny układ naczyń krwionośnych dłoni. Obejście takich metod weryfikacji tożsamości wydaje się praktycznie niemożliwe. Dlatego raczej mało prawdopodobne, że oszust poda się za kogoś innego. Z tego powodu istnieje możliwość, że już wkrótce firmy pożyczkowe wprowadzą takie metody weryfikacji tożsamości. Nie dziwcie się, jeśli kiedyś przy wniosku o pożyczkę będziecie musieli skanować oko.

Selfie pay

Za granicą już trwają przygotowania do wprowadzenia nowego i bardzo nowoczesnego systemu płatności. Ta metoda zastąpi obecną weryfikację danych za pomocą SMS-a. Po złożeniu wniosku, będziemy musieli zeskanować swoją twarz w telefonie. Mówi się, że to będzie hit, a cała autoryzacja będzie przebiegać bardzo szybko i w prosty sposób potwierdzimy swoją tożsamość. Selfie coraz bardziej opanowuje nasze życie, więc możliwe, że niedługo będzie obecne podczas brania pożyczki.