Z przeprowadzonych niedawno anonimowych ankiet wynika, że kobiety są bardzo pragmatycznymi pożyczkobiorcami. Okazuje się bowiem, że kobiety zaciągnięte pożyczki pozabankowe przeznaczają głównie na spłatę zobowiązań, bieżące wydatki, naprawę samochodu czy nową lodówkę. Jak wynika z badań rynku kobiety myślą bardzo praktycznie cel pożyczki mają już z góry założony, planują zakupy z odpowiednim wyprzedzeniem co pozwala na terminową spłatę zadłużenia w większości przypadków.

Dzielne samotne mamy

Najbardziej zapożyczoną grupą są tutaj samotne mamy. Nie ma się co dziwić temu wynikowi ponieważ pożyczki zaciągane przez samotne mamy wynikają z konieczności. Pozostawiona przez partnera kobieta musi zapewnić dzieciom pożywienie i opłacić rachunki. Mimo, że partner odszedł a wraz z nim bezpieczeństwo finansowe życie toczy się dalej. Jak ono jest ciężkie dla kogoś kto pozostaje bez zatrudnienia i możliwości zaciągnięcia kredytu w banku wiedzą najlepiej samotne mamy w trudnej sytuacji finansowej.

Kiedy nie można liczyć na pomoc rodziny

Kiedy nie można liczyć na pomoc ani kredyt w banku rodziny czasami jedynym wyjściem jest telefon do jednej z firm udzielających pożyczek pozabankowych. Miły pan, zawsze uśmiechnięty – doradca finansowy bez patrzenia na nasze dochody posunie umowę kredytową do podpisania. Choć pożyczka pozabankowa jest świetnym zastrzykiem gotówki należy pamiętać, że jest to zobowiązanie jak każde inne i niewywiązanie się z niego grozi konsekwencjami prawnymi.