Jeszcze możemy się spotkać z opiniami, że przy zaciąganiu takiej pożyczki, musimy oddać do danej instytucji znacznie więcej pieniędzy niż pożyczyliśmy. Tak naprawdę to stwierdzenie jest dość mocno krzywdzące, ponieważ jest wiele ofert na tego typu pożyczki, które sprawiają, że wcale nie musimy tutaj oddawać aż tak dużej kwoty.

Jak to działa z prowizją?

Jeżeli po raz pierwszy pożyczamy pieniądze poza bankiem, albo jeżeli robimy to kolejny raz, ale pożyczana kwota nie jest aż tak wysoka, to może się okazać,że poza samą kwotą którą pożyczyliśmy, będziemy musieli oddać jeszcze tylko kilka złotych prowizji. Co ważne kwota ta będzie taka sama dla pożyczki na kilkaset złotych i na kilka tysięcy, a to oznacza, że skorzystanie z propozycji, gdzie do oddania dodatkowo będziemy mieli tylko prowizję, będzie się naprawdę opłacało.

Czasami są inne opłaty

Oczywiście czasami musimy zapłacić także odsetki oraz marżę, jednak wszystkie te informacje otrzymujemy już na samym początku, więc jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, będziemy dobrze wiedzieli, jakie są to kwoty. Może się wówczas okazać, że będziemy mile zaskoczeni faktem, że wcale nie są one aż tak wysokie, jak pierwotnie mogło nam się wydawać. Dlatego też warto wszystko tutaj sprawdzić, tak aby mieć pewność, że korzystamy z tej najlepszej propozycji.

Możliwości jest tutaj wiele, a więc może się okazać, że bez trudu będziemy mogli zaciągnąć pożyczkę pozabankową, w której opłaty dodatkowe będą zamykały się w kwocie tylko kilku złotych.