Pożyczki tak zwane chwilówki jako produkty pozabankowe są świetną alternatywą dla kredytów których nie można wziąć z powodu na przykład zbyt małych dochodów lub innych ograniczeń. Trzeba to wziąć pod uwagę i pilnować by branie chwilówek nie stało się naszą rutyną. No ale dobrze, bierzemy pożyczkę ale co gdy z jakichś powodów nie jesteśmy w stanie jej spłacać? Możemy wydłużyć okres spłaty. Wiąże się to jednak z kolejnymi kosztami i zazwyczaj kolejną pożyczką. Bardzo łatwo wpaść w błędne koło pożyczek pozabankowych. Co dzieje się dalej gdy nadal nie spłacamy naszego zobowiązania?

Windykacja

To słowo w większości przypadków wywołuje u ludzi gęsią skórkę i słusznie. Kiedy dochodzi już do windykacji, firma zajmująca się odzyskiwaniem należności informuje nas o tym o czym my sami doskonale wiemy – że nie płacimy. Te informacje są z reguły bardzo drogie. Za uświadomienie nam braku należności na koncie firmy pożyczkowej zapłacimy około 40 zł w niektórych przypadkach nawet więcej i niezależnie czy będzie to list polecony czy zwykły sms, stawka jest identyczna. Czasami firma windykacyjna wysyła pracownika. Za jego przyjazd oczywiście zostanie nam naliczona dodatkowa opłata. Od naszej woli zależy czy wpuścimy go do mieszkania czy nie, ale jedno jest pewne nawet jeśli tego nie zrobimy zapewne będzie głośno nas informował po co przyjechał, będzie to robił z premedytacją by usłyszeli go wszyscy nasi sąsiedzi.

Roztropność przede wszystkim

Przemyślmy sobie wszystkie za i przeciw zanim zaciągniemy dług a przede wszystkim zastanówmy się czy damy radę spłacać comiesięczną ratę w ustalonej wysokości.