Jeszcze kilka lat temu kiedy Polska wchodziła do Unii Europejskiej wiele się słyszało o dofinansowaniach unijnych. Wielu młodych przedsiębiorców skorzystało z pomocy Unii Europejskiej.
Wielu też niestety nie spełniło restrykcyjnych unijnych wymogów. Choć ich pomysł był dobry a także wpisywał się w tak zwaną „oś priorytetową” a dokumenty złożone były na czas i poprawnie wypełnione często okazywało się, że młody przedsiębiorca spotka się z murem nie do przebicia.
Okazuje się bowiem, że duże dotacje na dobre pomysły są tylko dla ludzi bogatych. Co to oznacza
w praktyce? Oznacza to, że mimo iż masz pomysł dysponujesz stale wpływającą na konto wypłatą
a Twoja działalność nie trwa wystarczająco długo i nie generuje dochodu przekraczającego kwotę dotacji jaką chcesz uzyskać nie dostaniesz dofinansowania. Kredyt na kilkadziesiąt tysięcy przeznaczony na rozwój działalności gospodarczej banki dają niezwykle niechętnie, podejrzliwie filtrując historię kredytową kandydata jak i samą jego osobę.

Smutne realia pierwszego biznesu i promień nadziei

Mimo, że cały świat zdał się nie kibicować Ci na tej wyboistej drodze do własnej firmy nie możesz się poddawać. Jeśli Twój pomysł jest innowacyjny, gruntownie przemyślany i zdziała dużo dobrego, powinieneś rozważyć możliwość pożyczki pozabankowej. Potraktuj to jak zło konieczne i umów się z przedstawicielem firmy na rozmowę. Ustalcie raty wygodne w spłacie w kwocie która nie obciąży zbytnio Twojego budżetu.

Przygotuj się na fiasko

Brzmi to dosyć brutalnie ale nie wolno zapominać, że każda działalność gospodarcza obarczona jest ryzykiem. Ustal raty pożyczki pozabankowej w kwocie, którą będziesz mógł spłacić nawet jeśli Twoja firma zniknie z rynku. Dzięki tej radzie będziesz mógł spać dużo spokojniej.